Google SEO Hizmeti

Google SEO Hizmeti araçlarımızla web sitenizin Google sıralamasında yükselmesini sağlıyoruz. Web sitenizin Google aramalarında ilk sıralarda çıkmasını ister misiniz? O zaman doğru yerdesiniz. Google da üst sıralarda çıkmak ilk önce güvenirliliğinizi arttıracaktır. Güvenirliğinizin artması durumunda hedef kitleniz büyüyecektir. Hedef kitlenizin büyümesiyle birlikte ürün ya da hizmetlerinize talep artacak ve daha çok kazanç elde edeceksiniz.

google seo hizmeti

Google Seo Hizmeti

Google SEO Hizmeti ni Nasıl Veriyoruz?

Domain Seçimi:

Domain web sitenizin ismidir. www.google.com gibi. Farklı tür ve uzantıda birçok domain tarzı bulunmaktadır. Domain seçimi Google SEO Hizmeti nin ilk aşamasıdır. İşinizle ilişkili bir domain seçimi web sitenizi çok kısa sürelerde Google da üst sıralara çıkartır. Özellikle yapacağınız iş ile alakalı odak bir anahtar kelimeniz var ise ve bu anahtar kelimeyi domain yapınızda kullanabilirseniz Google SEO da çok faydalı olacaktır.
Domain seçimi ile alakalı olarak ismin uzunluğu, uzantısı (.com, .org vb.), domainin geçmişi gibi birçok unsur bulunmaktadır. Sizin için en doğru domaini seçerek Google SEO çalışmalarına başlıyoruz.

-Benim hali hazırda zaten bir domainim var.
-Domainim aktif olarak kullanılmakta ve müşterilerim beni bu domainle tanıdı.
-Domain olarak markamın ismini kullanmak istiyorum.
Yukarıdaki tarzda problemleriniz var ise üzülmeyin domain seçimi Google için önemli olsa da üst sıralarda yer alamayacağınız manasına gelmez.

Hosting Seçimi:

Hosting web sitenizin dosyalarının barınacağı alanı ifade eder. Dünya üzerinde fiziksel sunucular üzerinden hosting kiralayabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Doğru hosting seçimi Google SEO için ikinci aşamadır. İlk etapta hosting firmasının saygın bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Seçilecek olan hosting paketinin hız ve trafik konusunda ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir paket olması önemlidir.
Google SEO için önemli olan konuların başı ise kiraladığınız hosting içerisinde barınan diğer web siteleridir. Bu web siteleri tek tek incelenmelidir. Aralarında Google dan ihlal yiyen web siteleri var ise tespit edilmelidir. Gerekiyorsa hosting firması ile iletişime geçilerek bu web sitelerinin bulunmadığı başka bir alana web sitenizin aktarılması talep edilmelidir.
Yukarıda saydığımız işlemlerin tamamını yaparak web siteniz için en doğru hostingi seçiyoruz.

Alt Yapı ve Tema Seçimi:

Web siteleri sıfırdan kodlar yardımı ile tasarlanabildiği gibi piyasada bulunan CMS (wordpress, joomla, drupal vb.) ile isimlendirilmiş birçok araç yardımı ile de tasarlanabilir.
Google SEO’ya ve işletmenin türüne uygun aracın seçilmesi gerekir. Araç CMS olarak tercih edilecekse ikinci aşamada SEO uyumlu tema seçimidir.
İşletmeniz ve Google SEO için en uygun araç ve temayı seçiyoruz.

Google Search Console ve Analytics Kurulumu:

Google nin web sitenizi daha hızlı tanıyabilmesi için Google araçları olan search console ve analytics’in kurulması gerekir. Bu araçlar sayesinde Google sıralamanızı takip edebilir, sitenize gelen ziyaretçi sayılarını ve size nasıl ulaştıklarını görebilirsiniz. Ayrıca içerik haritalarınızı yükleyerek sitenizin url yapısını Google ya tanıtabilirsiniz.
Sitenizin aldığı backlinkleri (dışarıdan gelen bağlantılar) görebilir, size uygun olmayan backlinkleri engelleyebilirsiniz.
Google SEO için olmazsa olmaz bu araçları web sitenize kuruyoruz.

Google SEO Hizmeti

Google Search Console

Anahtar Kelime Araştırması ve Seçimi

Google nin içeriğinizi tanımlayabilmesi için web sitelerinde anahtar kelimeler kullanılır. Anahtar kelime seçimi Google SEO nun en önemli aşamasıdır. Anahtar kelime belirlemek için öncelikle rakiplerin kullandığı anahtar kelimeler, anahtar kelime hacimleri ve rekabetleri araştırılmalıdır.
Birçok sektörde halihazırda anahtar kelime çalışmaları yapıldığı için rekabetler yüksek olmaktadır. Bundan dolayı özellikle long tail diye tabir edilen uzun kelimelerden oluşan anahtar kelimelere yönlenmek mantıklı olacaktır.
Web siteniz için en doğru anahtar kelimeleri birçok aracı kullanarak detaylı araştırmalar sonucunda belirliyoruz. Hedef kitle belirlemekte anahtar kelime araştırmasında size yardımcı olacaktır.

Google SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

Anahtar kelimeler belirlendikten sonra web sitelerin içerikleri oluşturulur. İçerik oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli husus içeriğin değerli içerik sınıfında olmasıdır. Değerli içerik, okuyucuda ilgi uyandıran ve gerçekten bir şeyler öğreten içeriklerdir. SEO çalışmalarının ilk yıllarında anahtar Google botları anahtar kelime yoğunluğu, içerik uzunluğu, url ve bağlantı yapısı gibi huşulara göre web sitelerini sıralardı. Ancak yapay zekanın da gelişmesi ile birlikte artık Google botları içeriğinizin gerçekten fayda sağlayıp sağlamadığını da test etmektedir. Bununla birlikte kullanıcılarını sürekli takip eden Google, elindeki istatistiki verilere dayanarak içeriklerinizin üst sıralara çıkıp çıkmamasına karar vermektedir. Bundan dolayı içeriklerinizin gerçekten okuyuculara bir şeyler katıp katmadığına dikkat etmelisiniz.
Google SEO için değerli içerik oluşturmak en önemli kriter olsa da anahtar kelime kullanım yoğunluğu ve türü, ilgili içerik, paragraf boyutları, kelime ve cümle sayıları gibi birçok şeye de hala dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca içerik içerisinde kullanılacak olan görseller ve bu görsellerin tanımları da içeriğinizin sıralamasını etkileyecektir.
İşiniz ve yapınız ile alakalı en doğru içerikleri Google SEO uyumlu oluşturuyoruz.

Google SEO Uyumlu Bağlantı Kurma:

Google SEO için önemli etkisi olan bir diğer hususta backlink diye tabir edilen sitenize dışarıdan gelen referans linkler ve web sitenizin içine yada dışarıya yönlendiren linklerdir. Özellikle dışarıdan sitenize gelen linkler Google tarafından takip edilmekte ve sitenizin sıralamasını ciddi anlamda etkilemektedir.
Backlinkler sitenize faydalı olabileceği gibi zararlı da olabilmektedir. Web sitenizin konusu ile alakalı ve domain otoritesi yüksek sitelerden backlink aldığınızda üst sıralarda yer alırsınız. Ancak konunuz ile alakasız domain otoritesi zayıf backlinkler web sitenizi Google da alaşağı edecektir.
Site içi ve dışı sizin vereceğiniz linkler de Google tarafından takip edilmektedir. Site içeriğiniz daha iyi gezilebilmesi ve referans olarak gösterdiğiniz sitelerin paylaşılan konu ile alakalı olması sitenizi Google sıralamasında yükseltecektir.
Doğru backlink ve site içi linkleme noktasında rehberlik yapıyoruz.

Google SEO İçin Meta Etiket Kullanımı:

Google SEO için eskisi kadar önemi olmasa da meta etiketlerin: meta başlık ve meta açıklamaların doğru olarak kullanılması önemi tam manası ile halen yitirmemiştir. Web sitelerinin temel alt yapısı HTML kodları ile inşa edilmektedir.
HTML kodları kullanılarak meta diye tabir edilen ve arama motorlarının sitenizi tanımasına yardımcı olan etiketler kullanılarak Google SEO da üst sıralara çıkabilirsiniz.
Web sitenizin meta etiketlerini düzenliyoruz.

URL Yapısının Optimize Edilmesi:

URL web sitenizin haritası oluşturulurken kullanılan kelimeler bütünüdür. www.siteniz.com/hizmetler gibi. Web sitenizin doğru bir url yapısında kullanılması ve anahtar kelimelerinizin url yapısında geçmesi Google SEO ve kullanıcı deneyimi için çok önemlidir.
Web siteniz için en doğru url yapısını kuruyoruz.

Resim ve Medya Optimizasyonu:

Web sitelerinde kullanılan resimlerin boyutları ve tanımları Google SEO da önemli kriterlerden biridir. Resim ve medyaların boyutları ne kadar küçük olur ise web siteniz o kadar hızlı yüklenir. Hızlı web siteleri kullanıcıların mutlu bir deneyimle sitleri gezmelerini sağlar. Google da hızlı web sitelerini daha üst sıralarda kullanıcılara gösterir. Medyaların boyutları türlerine, çözünürlüklerine ve içerdiği bilgilere göre şekillenir. Web siteniz için en optimum noktayı bulmanız gerekmektedir.
Medyaların başlıkları, alt yazıları ve alternatif metinleri özellikle Google görsellerde medyaların tanımlanması için medyalarla ilişkili olmalı ayrıca anahtar kelimelerinizi de içermelidir.
Web sitenizdeki medyaları Google SEO ya uygun bir biçimde optimize ediyoruz.

Responsive Web Sitesi Oluşturmak:

Web sitelerinin mobil, tablet ve farklı boyutlardaki cihazların tamamında düzgün görülmesi ve hızlı yüklenmesi Google SEO açısından son dönemdeki en önemli konulardan bir tanesidir. Kullanıcılar son yıllarda web site ziyaretlerini %70 oranlarında mobil cihazlardan gerçekleştirmektedir. Responsive olmayan bir web sitesi potansiyel kullanıcıların büyük bir bölümünü kaybetmiştir.
Bütün boyut ve markalarda düzgün bir şekilde çalışabilecek web siteleri oluşturuyoruz.

Google My Business Kurulumu:

Google benim işletmem olarak çevirilen Google My Business işletmeler için Google tarafından sunulan bir araçtır. Bu araç sayesinde işletmeniz ile alakalı resim, konum, açılış kapanış saatleri ve iletişim bilgileri gibi birçok bilgiyi paylaşabilirsiniz. Ayrıca müşterilerin puanlama ve yorum yapmasına da imkan veren araç SEO içinde büyük önem arz etmektedir.
Google My Business Kurulumu ve yönetimi gerçekleştiriyoruz.

Google SEO Hizmeti İçin Sosyal Medya Entegrasyonu:

Sosyal medya hesapları işletmeler için müşteri etkileşiminin arttırmanın en kolay yöntemidir. Bütün sosyal medya platformları işletmeler için özel hesap açılmasına müsaade etmektedir. Sosyal medya hesapları sayesinde müşterileriniz size anlık olarak ulaşabilecek ve sıkıntıları çözüldüğünde memnuniyetlerini dile getireceklerdir.
Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar web sitenize yönlendirmeler içerebilmektedir. Bu tarz durumlarda SEO üzerinde katkısı olmaktadır.
Sosyal medya hesaplarınızı açıyoruz. Optimizasyon ve tasarımlarınızı yapıyoruz. Sosyal medya paylaşımlarınızı gerçekleştiriyoruz. Web siteniz ile sosyal medya hesaplarınızı entegre ediyoruz. Ayrıca Sosyal Medya Yöneticiliği adlı makalemize de bir göz atın.

Google SEO Analitik Takip:

Google SEO çalışması gerçekleştirilen web sitelerin ziyaretçi, site sıralaması, anahtar kelime sıralaması, backlinkler performans ve hacimlerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir. Gerektiğinde anahtar kelimeler değiştirilmelidir. Uygun olmayan linklerin takipleri kaldırılmalıdır. Google SEO optimizasyonu kadar takibi de önemlidir.
Web sitenizin gerçekleştirilen SEO çalışmalarını detaylı olarak takip ediyor ve raporlandırıyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ PAKETLERİMİZİ
İNCELEDİNİZMİ?